ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Έκλεισε» τη σεζόν με νίκη μέσα στο Βόλο!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ουσιαστικές δυσκολίες, η ΑΕΚ ολοκλήρωσε με νίκη την πορεία της στα Play Out της Α1 Εθνικής Κατηγορίας, καθώς επικράτησε με 8-6 του ΟΥΚ Βόλου και έκανε το 2-0 στις νίκες. Η «Ένωση» δεν άξιζε σε καμία των περιπτώσεων να αγωνιστεί στα Play Out, όμως ο αποκλεισμός της στην αρχική φάση των play off και το σύστημα διεξαγωγής, την έφερε στη διαδικασία αυτήν, την οποία και ολοκλήρωσε επιτυχώς.

Η ΑΕΚ δεν ήταν μόνη της ούτε στο Βόλο όπου δεκάδες φίλαθλοι του Συλλόγου βρέθηκαν στο πλευρό του Δημήτρη Μάζη και των αθλητών του.

Στο πρώτο ημίχρονο, καμία από τις δύο ομάδες δε μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, με τις άμυνες να παίζουν σημαντικό ρόλο. Οι δύο τερματοφύλακες σημείωσαν σημαντικές επεμβάσεις, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται ισόπαλο 4-4.

Η ΑΕΚ αντέδρασε και ανέβασε ρυθμούς στο γ’ οκτάλεπτο και με επιμέρους σερί 3-0, ξέφυγε στο σκορ με 4-7 και ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη. Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστική, με τους «κιτρινόμαυρους» να κρατούν σε χαμηλά επίπεδα την επίθεση του Βόλου και τελικώς να επικρατεί με 8-6.

ΟΥΚ Βόλου – ΑΕΚ 6-8