ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Πέρασαν από τα Βριλήσσια οι Παίδες

Μία σημαντική νίκη σημείωσαν οι Παίδες της Ακαδημίας Χάντμπολ της ΑΕΚ, καθώς επικράτησαν με 39-25 στα Βριλήσσια της τοπικής ομάδας, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ.

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά 15 λεπτά, η ΑΕΚ ανέβασε… στροφές και κατάφερε να πάρει προβάδισμα 3 τερμάτων στο φινάλε του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος, η ομάδα του Δημήτρη Στραβομύτη με… αιχμή του δόρατος τον Βρεττό, που σκόραρε 10 τέρματα, αύξησε τη διαφορά σε διψήφια νούμερα, κατακτώντας τη νίκη με 39-25.

ΕΣΝ Βριλησσίων – ΑΕΚ 25-39
Τα πεντάλεπτα
: 2-2, 3-5, 6-8, 7-11, 10-13, 11-14 (ημ.), 13-18, 16-22, 17-27, 17-29, 20-33, 25-39.
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Τρύφων Ανδρικόπουλος): Τσαγκαράκης, Δουβός, Κυριακόπουλος 4, Ψαριανός 1, Τουμάσης 1, Χαλβατζής 9, Νικόπουλος, Ιεσσαί Αν. 2, Ιεσσαί Αγ., Τσαγκρινός 2, Τσαπαντζής, Σπύρου 6, Παντελής.
ΑΕΚ (Δημήτρης Στραβομύτης): Βρεττός 10, Σφακιωτάκης 4, Βούλγαρης 6, Ραράκος 2, Ρουτσιάς 4, Μπίτζης, Κοτζιάς-Στάμου, Πολυμέρης, Παπαευθυμίου 1, Σεβαστάκης, Ξυπνητός 7, Δημητριάδης 2, Σουρμελίδης, Τσέλιος 3.
Διαιτητές: Λεφάκης-Παπαπαύλου. Δίλεπτα: 6-5. Πέναλτι: 3/4-1/3.