ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Δύσκολη νίκη μέσα στο Βύρωνα

Με 3-2 σετ πέρασε από τον Βύρωνα η ομάδα Vintage Volley της ΑΕΚ, επικρατώντας της τοπικής Ένωσης για την 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ. Οι «κιτρινόμαυρες» τα έδωσαν όλα κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, προηγήθηκαν με 0-2 σετ, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 2-2.

Στο τάι μπρέικ, η «Ένωση» δεν άφησε περιθώρια και κατέκτησε το σετ με 15-5 και τη νίκη με 3-2, παραμένοντας μέσα στο στόχο της πρόκρισης στην επόμενη φάση. Κορυφαία για την ΑΕΚ ήταν η λίμπερο της ομάδας, Ευγενία Αγγάνη.

Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας την Πέμπτη (01/06, 21:45) στο «Απ. Κόντος» της Νέας Φιλαδέλφειας με αντίπαλο τη Γλυφάδα. Και σε αυτό το παιχνίδι, οι «κιτρινόμαυρες» αναμένουν τη στήριξη του κόσμου που καλείται να δώσει βροντερό «παρών».

Ένωση Βύρωνα – ΑΕΚ 2-3
: 15-25, 19-25, 25-15, 26-24, 05-15.