ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ισοπαλία στο Κορωπί για τους Παίδες

Με ισοπαλία συνέχισαν την πορεία τους οι Παίδες της Ακαδημίας Χάντμπολ της ΑΕΚ, καθώς έληξε 19-19 ο αγώνας κόντρα στο Κορωπί, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ. Οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν μία ανάσα από το «διπλό», ωστόσο κόλλησαν επιθετικά, δεν βρήκαν λύσεις στα τελευταία δέκα λεπτά, χάνοντας έτσι μεγάλη ευκαιρία για να κατακτήσουν δύο ακόμα πόντους.

Η «Ένωση» στο πρώτο μέρος πήρε μία διαφορά από 1 έως 2 τέρματα, την οποία διατήρησε έως το ημίχρονο (8-9). Με ένα επιθετικό ξέσπασμα στο β’ μέρος, οι παίκτες του Δημήτρη Στραβομύτη έφτασαν στο +4, 15′ πριν το φινάλε, και το +2, 15-17, 5′ πριν το τέλος. Ωστόσο, κάποιες λάθος επιλογές, καθώς και οι κακές εκτελέσεις πέναλτι (1/4), έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να «κλέψουν» το βαθμό της ισοπαλίας.

ΑΣ Κορωπίου «ΓΣ Παπασιδέρης» – ΑΕΚ 19-19