ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Ήττα από τον Δούκα στον Κορυδαλλό

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ από τον Δούκα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Futsal Super League. Η «Ένωση» έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας, όπου και βρίσκεται πλέον μόνος ο Δούκας, με αποτέλεσμα να είναι στην δεύτερη θέση. Αξίζει να σημειωθεί πως στο κλειστό του Κορυδαλλού βρέθηκαν αρκετοί φίλοι της «Ένωσης» για να υποστηρίξουν την ομάδα.

Το παιχνίδι είχε πολλή ένταση, αλλά και αρκετό ρυθμό από την αρχή. Ο team manager της ομάδας, Γκεντία Μπεγκάι αποβλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ύστερα από ένταση μεταξύ παικτών της ΑΕΚ και του Δούκα. Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Βινίσιους είχε ανοίξει το σκορ από το 8ο λεπτό για τον Δούκα. Ωστόσο, η «Ένωση» ισοφάρισε ύστερα από ωραία συνεργασία Μάνου, Καρύδα και Παπακώστα, με τον τελευταίο να σκοράρει με ωραίο τελείωμα. Το 2-1 για τον Δούκα το έκανε ο Μουτσίνας, που νίκησε στο τετ α τετ τον Χριστόπουλο. Η ΑΕΚ είχε δοκάρι με τον Ντάντη στο 36′, ενώ ο Βούλετιτς από πλεονεκτική θέση, έχασε τεράστια ευκαιρία δύο λεπτά μετά. 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η «Ένωση» έχασε τεράστια τριπλή φάση και ως εκ τούτου γνώρισε την ήττα με 2-1.

ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 2-1
Σκόρερς: Βινίσιους, Μουτσίνας – Παπακώστας.