ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΚ

Ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΚ καθώς γνώρισε την ήττα  με 34-20  από τον ΟΦ Νέας Ιωνίας, εντός έδρας, για τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας Χάντμπολ Γυναικών.

Η «Ένωση» ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, έχοντας ρυθμό, μένοντας κοντά στο σκορ (4-4, 8-9) στα πρώτα 20 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στη συνέχεια η φιλοξενούμενη ομάδα βρήκε επιθετικές λύσεις και πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων με το σκορ ημιχρόνου να είναι 12-16.

Ένα γρήγορο 3-0 σερί για την Νέα Ιωνία στα πρώτα 2 λεπτά του δεύτερου μέρους, έφεραν την ΑΕΚ πίσω στο σκορ με 12-19, με τη συνέχεια να γίνετε δύσκολη για τις «κιτρινόμαυρες». Η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει, όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 20-34.

ΑΕΚ- ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ 20-34
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 7-7, 8-10, 9-13, 12-16 (ημχ), 13-20, 15-23, 17-25, 17-28, 19-29, 20-34
ΑΕΚ (Σαράφης): Μάγκου 1, Ψαριώτη 2, Πετκόφσκα, Κατσίκα 4, Γάσπαρη 2, Παπαϊωάννου, Ζαφειροπούλου, Παύλου 1, Σαρκίρη, Φάμπις 5, Μπανάση, Νικόλοφσκα, Μετζρί 5, Δρουγίδου, Γουβιώτη.
ΟΦΝΙ (Ανταλής): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά 4, Νοροτσέα, Λιουμπιάναια, Αράλντι 4, Κμίροβα 7, Κρίνιτς 2, Μπόζιου, Μακρή, Φράγκου 4, Ν. Κεπεσίδου 3, Γιαννοπούλου 1, Ντιμτσούδη 1, Νταβίντοβιτς, Πάπα 7, Στουγιαννίδου 1.
Διαιτητές: Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/5-2/3