ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Κέρδισε και κοιτάει κορυφή!

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ που επικράτησε της Αθήνας 90 με 4-0 για την 18η αγωνιστική της Futsal Super League. Η «Ένωση» με αυτή τη νίκη «έπιασε» κορυφή προσωρινά, στρέφοντας την προσοχή της πλέον στο ντέρμπι κορυφής με τον Δούκα την επόμενη εβδομάδα.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε καλά το παιχνίδι έχοντας την κατοχή της μπάλας πιέζοντας για να πετύχει ένα γκολ. Η πίεση απέδωσε καρπούς και στο 15’ ο Μάνος άνοιξε το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό θέλοντας να ισοφαρίσει, έχοντας δοκάρι λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Αθήνα 90 συνέχισε να πιέζει, κερδίζοντας πέναλτι 10ο λεπτό, όμως ο Θεοφίλου απέκρουσε και κράτησε το 1-0.  Η ΑΕΚ βγήκε μπροστά και στο 14ο λεπτό έκανε το 2-0 με τον Τροβάτο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ντάτης έκανε το 3-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η «Ένωση» πήρε φορά και έκανε το 4-0 με τον Πάις στο 16’ με δεκάμετρο πέναλτι, ενώ λίγο αργότερα χάθηκε πέναλτι και παρέμεινε το τελικό 4-0.

ΑΕΚ – Αθήνα 90 4-0

Σκόρερς: Μάνος, Τροβάτο, Ντάτης, Πάις