ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Πεντάρα» στον Παναθηναϊκό!

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για την ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού με το ευρύ 5-1 για την 9η αγωνιστική της Futsal Super League! Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη «διέλυσε» την ομάδα του Παναθηναϊκού και έφτασε τις 7 νίκες σε 8 παιχνίδια, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι «κιτρινόμαυροι» παρά το 1-1 του πρώτου μέρους, ανέβασαν ρυθμό στο β’ ημίχρονο και πετυχαίνοντας 4 γκολ έφτασαν στο τρίποντο.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της ΑΕΚ επί του Παναθηναϊκού μέσα σε 24 ώρες, καθώς το Σάββατο (04/11) η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ επικράτησε με 3-1 σετ του «τριφυλλιού»!

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα του αγώνα και δημιούργησε τις πρώτες ευκαιρίες της στο πρώτο πεντάλεπτο. Το γκολ ήρθε στο 9′ από τον Αδαμόπουλο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα (1-1, 12′). Η «Ένωση» πίεσε για να πάρει και πάλι το προβάδισμα, όμως δεν τα κατάφερε με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο Φίτο βρήκε δίχτυα στο 25′, για το 2-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Γούσης πέτυχε το 3-1, ενώ μέσα σε 1′ ο Ντάτης βρήκε δις δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 5-1. Μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερο, αν οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πιο εύστοχοι στα τελειώματά τους.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός ΑΟ 5-1