ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

10-0 τον Πήγασο και έφυγε Τελικό η ΑΕΚΑΡΑ!

Πραγματοποιώντας μία μεστή και σοβαρή εμφάνιση, η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 10-0 του Πήγασου Αγ. Παρασκευής και προκρίθηκε στον Τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος Futsal Ανδρών. Η «Ένωση» μπήκε πολύ δυνατά από το πρώτο λεπτό, δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα της Αγίας Παρασκευής και «σφγράγισε» το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης, όπου κόντρα στον ΑΣΕ Δούκα θα διεκδικήσει την 2η κατάκτησή της.

Οι «κιτρινόμαυροι» σημείωσαν από 5 γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Ουέσλει να σημειώνει χατ τρικ, τον Βιτίνιο να σκοράρει δις και τους Αδαμόπουλο, Πάνου, Καρύδα, Μάνο και Παπακώστα να σημειώνουν τα υπόλοιπα.

Ο μεγάλος τελικός είναι προγραμματισμένος για τις 11 Ιουνίου, με περισσότερες λεπτομέρειες να γίνονται γνωστές το επόμενο διάστημα.

ΑΕΚ – Πήγασος Αγ. Παρασκευής 10-0