ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

16 γκολ η ΑΕΚ και πέρασε στα Ημιτελικά!

Χωρίς να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία, η ΑΕΚ επιβλήθηκε του Φαλήρου με 16-1 στο πλαίσιο του 1ου Προημιτελικού της Futsal Super League και με συνολικό σκορ 3-0 στις νίκες, μεταφέροντας 2 από την κανονική διάρκεια, προκρίθηκε στα Ημιτελικά του Πρωταθλήματος. Η «Ένωση» δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Φαλήρου, έκανε επίδειξη δύναμης και πλέον αναμένει το νικητή του ζευγαριού Ερμής Ζωγράφου – Νέο Ικόνιο για να μάθει τον αντίπαλό της.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» σημείωσαν 8 τέρματα, σκοράρωντας άλλα 8 στο δεύτερο μέρος. Ο τενχικός της ΑΕΚ, Γιάννης Ζιάβας, πραγματοποίησε πολλές αλλαγές σε παίκτες και συστήματα, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να φτάνει τελικώς στη νίκη με 16-1.

ΑΕΚ – Φάληρο 16-1