ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

2024 από… χρυσάφι!

Με μετάλλια και επιτυχίες ξεκίνησε το 2024 για το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ!

Για ακόμα μία φορά ο Στράτος Μανωλίδης γέμισε… χρυσάφι το Σύλλογο, καθώς το διήμερο 27-28 Ιανουαρίου κατέκτησε δύο μετάλλια. Συγκεκριμένα, διεξήχθη στη Λάρισα στο Άλσος Μεζούρλου υπό την αιγίδα της Ε.Ο.Π. και του Π.Γ.Σ. Λάρισας οι αγώνες Εθνικού Κυπέλλου XCC#1 και του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος CycloCross, και ο Πρωταθλητής της ΑΕΚ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Εφήβων. Στους Άνδρες, ο Νίκος Γεωργιάδης με σπουδαία κούρσα κατέκτησε την 4η θέση, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Εν συνεχεία, την Κυριακή, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα του CycloCross ο Μανωλίδης κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο σε έναν τελείως διαφορετικό αγώνα, φέρνοντας και δεύτερο μετάλλιο στην ΑΕΚ.