ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

2η θέση στο «Ι. Μαλακατές»

Με την 2η θέση ολοκλήρωσε την παρουσία της στο τουρνουά βόλεϊ «Ι. Μαλακατές» που διοργάνωσε ο Παναθηναϊκός στο «Π. Γιαννακόπουλος». Η ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη ηττήθηκε με 3-0 σετ από τους οικοδεσπότες σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να είχε διαφορετικό σκορ, με την «Ένωση» να χάνει στις λεπτομέρειες το 2ο και το 3ο σετ.

Ο Κώστας Αρσενιάδης έβγαλε σημαντικά συμπεράσματα, από ένα πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι, μία εβδομάδα μάλιστα πριν την έναρξη των επίσημων αγώνων. Οι «κιτρινόμαυρες» θα μπορούσαν να είχαν φέρει το ματς στα ίσια στο δεύτερο σετ, το οποίο απώλεσαν με 25-22, κάνοντας ορισμένα λάθη που τις στοίχισαν, ενώ όμοια ήταν η εικόνα και στο τρίτο σετ, που ολοκληρώθηκε με 25-23.

Η ΑΕΚ μπαίνει πλέον στην τελική ευθεία της προετοιμασίας της εν όψει της πρεμιέρας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό ΣΦΠ, την Κυριακή 23 Οκτωβρίου στις 18:00 στο «Μ. Μερκούρη» του Ρέντη.

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΚ 3-0
: 25-19, 25-22, 25-23.