ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Άδικη ήττα στα Ιλίσια

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ στο «Αν. Φώτσης», όπου ηττήθηκε με 2-1 από τον Ερμή Ζωγράφου, στο πλαίσιο του 2ου Ημιτελικού της Futsal Super League. Η «Ένωση», σε ένα παιχνίδι στο οποίο έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία, έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, κυνήγησε την ανατροπή, όμως ατύχησε, καθώς βρήκε το γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο από τη μείωση του σκορ.

Η σειρά των Ημιτελικών πλέον επιστρέφει στο Κλειστό του Καματερού, όπου η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα στοχεύει στο να πετύχει το 2-1. Η πρόκριση στους Τελικούς κρίνεται στις 3 νίκες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι ένα λάθος της άμυνας του «Δικεφάλου» άνοιξαν το σκορ (1-0) από νωρίς. Οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, όμως τόσο η καλή άμυνα του Ερμή, όσο και η αστοχία, τους στέρησαν το γκολ. Έτσι, η ομάδα του Ζωγράφου σημείωσε και δεύτερο τέρμα, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η ΑΕΚ προσπάθησε από νωρίς να βρει το γκολ που θα την ξαναβάλει στο παιχνίδι. Δυστυχώς δεν τα κατάφερε, ενώ και ορισμένες διαιτητικές αποφάσεις, εκνεύρισαν τους «κιτρινόμαυρους» που έχασαν τη συγκέντρωσή τους. Τελικά, στο τελευταίο λεπτό ο Αρτινός μείωσε σε 2-1 για λογαριασμό της ΑΕΚ, αλλά χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο.

Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ 2-1