ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Άλωσαν» τα Ιλίσια οι Άνδρες!

Με 7-2 επικράτησε η ΑΕΚ του Ερμή Ζωγράφου μέσα στο «Α. Φώτσης» των Ιλισίων, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Futsal Super League. Οι «κιτρινόμαυροι» κατέκτησαν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στο δρόμο, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας βγάλει παράλληλα ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα.

Ο Ηλυσιακός προηγήθηκε μόλις στο 1′, όμως η ΑΕΚ στη συνέχεια πήρε τα ηνία του αγώνα. Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη πίεζε συνεχώς σε όλο το γήπεδο και κυνηγούσε την ανατροπή η οποία ήρθε σύντομα. Στο 8′, ο πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ, Βιτίνιο, βρήκε δίχτυα για το 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ντάτης έκανε το 1-2. Οι «κιτρινόμαυροι» συνέχιζαν να έχουν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και βρήκαν και τρίτο γκολ, με τον Ντάτη να ξανασκοράρει στο 16′ (1-3). Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Βιτίνιο χρήστηκε εκ νέου σκόρερ για το 1-4, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η ΑΕΚ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και μέσα σε 3 λεπτά (34′, 35′ και 37′) πέτυχε 3 γκολ με τους Παπακώστα, Καρύδα και Ντάτη, κάνοντας το σκορ 1-7, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου. Η γηπεδούχος ομάδα το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσει σε 2-7 στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ 2-7
Σκόρερς: Βιτίνιο (2), Ντάτης (3), Παπακώστας (1), Καρύδας (1)