ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΑΛΑΣ ΝΕΑ

Αποτελέσματα Ακαδημίας Futsal 21-22/10

Θετικό πρόσημο είχε η αρχή των πρωταθλημάτων για τα τμήματα της Ακαδημίας Futsal.

Την ήττα με 8-2 γνώρισε η Κ15 από το Ψυχικό. Η ομάδα της ΑΕΚ παρουσιάστηκε στο γήπεδο με 7 παίκτες, με μόνο τους 5 να είναι διαθέσιμοι να αγωνιστούν λόγο τραυματισμών. Η «Ένωση» κατάφερε να διεκδικήσει, σκοράρωντας δύο τέρματα, ωστόσο έμεινε από δυνάμεις, γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Αντίθετα, η Κ13 μετά την απώλεια του Σούπερ Καπ, ξεκίνησε με νίκη στο Πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε με 7-4 της ομάδας του Ερυθρού Αστέρα Aθηνών. Η ομάδα του κόουτς Ζαβιτσάνου, προηγήθηκε με 0-4, αλλά πριν βγει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-4. Οι «κιτρινόμαυροι» με μεγαλύτερη συγκέντρωση στο β’ ημίχρονο, έφτασαν στη νίκη με 7-4.

Η Κ11, που παρά το γεγονός ότι έγιναν πολλές αλλαγές στο δυναμικό, έκανε θετικό ξεκίνημα. Η ομάδα του κόουτς Ζιάκα επικράτησε με 4-1 της ομάδας του Παραδείσου Βορείων Προαστίων. Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0, ενώ στο β’ μέρος οι δύο ομάδες σημείωσαν από 1 γκολ. Χατ τρικ για την ΑΕΚ πέτυχε ο Βασίλης Καραχάλιος, ενώ το άλλο γκολ το σημείωσε ο Θοδωρής Γούλας από στημένη φάση.