ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΠ. ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΝΕΑ

Ασημένιο μετάλλιο για τον Γερακιό!

Με σημαντικές επιτυχίες για την εφηβική ομάδα της Επιτραπέζιας Aντισφαίρισης ολοκληρώθηκε την Κυριακή (22/10) το δεύτερο αναπτυξιακό τουρνουά που έλαβε χώρα στο κλειστό γυμναστήριο Ν. Ιωνίας του Βόλου.

Ο 17χρονος Γιώργος Γερακιός κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο ανεβαίνοντας για πρώτη φορά στο βάθρο των νικητών στην σειρά των φετινών αναπτυξιακών πρωταθλημάτων. Αφού προκρίθηκε πρώτος στην φάση των ομίλων, επικράτησε στους «16» του Αργυροπούλου του Πέρα Θεσσαλονίκης με 3-1, στα προημιτελικά του Κούτρα από τον Ποσειδώνα Λουτρακίου με 3-2 ενώ στον ημιτελικό κατέβαλε τον Κερασίδη του ΔΑΟΤ με το ίδιο σκορ. Στον τελικό ηττήθηκε δύσκολα από τον Μαλαμούδη του Φοίνικα Αγίας Σοφίας με 3-2.

Θετική παρουσία πραγματοποίησε και ο Κωνσταντίνος Ζησούλης ο οποίος, αφού προκρίθηκε από την φάση των ομίλων, αποκλείστηκε στους «16» από τον Κοσμά του ΔΑΟΤ με 3-0.

Οι αθλητές μας ανανεώνουν το ραντεβού τους για το επόμενο τουρνουά που θα διεξαχθεί στις 18-19 Νοεμβρίου στην Πάτρα.