ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Αποτελέσματα Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών 09-10-11/12

Μία νίκη και δύο ήττες σημείωσαν τα αγωνιστικά τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών το τριήμερο 09-11/12.

Στον τελευταίο αγώνα της Α φάσης του πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ, η Κ18 ηττήθηκε από την Κηφισιά με 3-0. Ο αγώνας έγινε νωρίς το πρωί του Σαββάτου στο Ζηρίνειο και οι συνθήκες επηρέασαν την ομάδα, κάτι που πρέπει να γίνει μάθημα για τους επόμενους αγώνες. Παρά την ήττα, η ομάδα προκρίθηκε στη Β’ Φάση, που περιλαμβάνει διπλούς αγώνες με Νέους Βύρωνα, ΑΟ Μαρκοπούλου, Παναθηναϊκό, Πανερυθραϊκό και ΑΟΠ Κηφισιάς και ξεκινάει στις 13/01. Στόχος πλέον η τετράδα και η συμμετοχή σε ένα ακόμη F4 της ΕΣΠΑΑΑ!

Χωρίς αγωνιστική δραστηριότητα η Κ21, συνέχισε τις προπονήσεις της για να κλείσει νικηφόρα τη χρονιά, στον εκτός έδρας αγώνα της Κυριακής κόντρα στο Παγκράτι (9:30, γήπεδο Μετς).

“Βάπτισμα πυρός” για την ομάδα K14 του κόουτς Ζαν Πιέρ Σάγια, που την Κυριακή το απόγευμα αντιμετώπισε την ομάδα του Κολλεγίου στο κλειστό «Απ. Κόντος». Τα αγόρια της ΑΕΚ βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, 0-1 και 1-2 σετ, αλλά κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να πάρουν τη νίκη με 3-2 σετ.

Αντίθετα, τη Δευτέρα το απόγευμα, σε εξ αναβολής αγώνα, δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Κηφισιά στο Ζηρίνειο. Με απουσίες και σύνθεση ανάγκης, προσπάθησαν, αλλά ηττήθηκαν με 3-0 σετ, αποκόμισαν όμως εμπειρίες για τους επόμενους αγώνες.