ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΪ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Αποτελέσματα Ακαδημίας Βόλεί Κοριτσιών 25-26/11

Μία νίκη και δύο ήττες για τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Κοριτσιών το διήμερο 25-26/11.

Η Κ20 επικράτησε με 3-1 σετ εκτός έδρας του ΑΟ Αγίου Στεφάνου και έφτασε στο 3-2 στον Α’ Όμιλο του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ. Οι «κιτρινόμαυρες» αν και απώλεσαν το 2ο σετ, κυριάρχησαν στο 3ο και το 4ο σετ, πήραν το «καθαρό» τρίποντο και πλέον έχουν μπει σε τροχιά πρόκρισης, με 2 αγώνες να απομένουν.

Την ήττα γνώρισε το πρώτο τμήμα της Κ18, εντός έδρας (1-3) από τον Τυφώνα για την 5η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου της ΕΣΠΑΑΑ. Οι νεαρές μας αθλήτριες έφτασαν πολύ κοντά στο να πάρουν αυτές το προβάδισμα με 2-1 σετ, ωστόσο ήταν άτυχες, μένοντας στη συνέχεια από δυνάμεις.

Ήττα για το δεύτερο τμήμα της Κ18, εκτός έδρας (3-0) από το Φοίβο Μελισσίων. Οι «κιτρινόμαυρες» απώλεσαν στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ (27-25), ενώ στη συνέχεια δεν κατάφεραν να επανέλθουν.