ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ασταμάτητη ΑΕΚ, 9-1 την Σαλαμίνα!

Το νέο της… θύμα βρήκε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, που φιλοδώρησε την Σαλαμίνα με 9 τέρματα, συνεχίζοντας την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Futsal Superleague. Οι “κιτρινόμαυροι”, έτσι, ξεκίνησαν με το δεξί τον Β’ γύρο του Πρωταθλήματος (12η αγωνιστική), φτάνοντας τις 4 σερί νίκες και τις 10 νίκες συνολικά (1 ισοπαλία, 1 ήττα τα υπόλοιπα αποτελέσματα).

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και με τον πρώτο σκόρερ της τη φετινή σεζόν, τον Θανασάι, άνοιξε το σκορ μόλις στο 1′. Οι νησιώτες αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν στο 7′, με τον Θανασάι στο επόμενο λεπτό να… βάζει τα πράγματα στη θέση τους (2-1). Από εκείνο το σημείο και μετά η “Ένωση” κυριάρχησε στο γήπεδο και δεν άφησε περιθώριο στους παίκτες της Σαλαμίνας. Ο Θανασάι συνέχισε το προσωπικό του σόου, καθώς με άλλα δύο γκολ, στο 10′ και στο 11′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1, με όλα τα τέρματα να είναι δικά του! Λίγη από την λάμψη του Θανασάι θέλησε να κλέψει ο Ντάτης, που πέτυχε δύο γκολ, “γράφοντας” το 6-1 του ημιχρόνου.

Παρόμοια εικόνα είχε και το 2ο ημίχρονο, με τον Θανασάι να πετυχαίνει 5ο προσωπικό τέρμα (7-1) και τους Δελλαπόρτα, Ασημακόπουλο να περνούν και αυτοί στον πίνακα των σκόρερς.

Τελικό σκορ 9-1 και ήδη άπαντες στο “κιτρινόμαυρο” στρατόπεδο κοιτούν τον εκτός έδρας αγώνα με την Κόμπρα στις 09/12, καθώς υπάρχει διακοπή για εθνικές ομάδες..

ΑΕΚ – ΓΣ Σαλαμίνα 9-1