ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Έχασε την ευκαιρία στο τέλος!

Ισόπαλο με σκορ 7-7, τελείωσε το παιχνίδι της ΑΕΚ με το ΓΣ Περιστερίου για την 21η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας πόλο γυναικών. Η «Ένωησή» ισοφαρίστηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα και έχασε την ευκαιρία να ανέβει στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μία αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Ο «δικέφαλος» είχε ένα πολύ καλό ξεκίνημα και στο τέλος του πρώτου οκτάλεπτου βρέθηκε να προηγείται με 4-1. Η ομάδα του Περιστερίου μείωσε στο ημίχρονο σε 5-3, ενώ στο τέλος του τρίτου μέρους έφερε το παιχνίδι στα ίσα(5-5). Η ΑΕΚ στο τελευταίο οκτάλεπτο πέτυχε δύο γρήγορα γκολ (7-5), όμως η φιλοξενούμενη ομάδα, μείωσε ένα λεπτό πριν το τέλος και ισοφάρισε 14 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

ΑΕΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 7-7
Τα οκτάλεπτα: 4-1, 1-2, 0-2, 2-2
ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Νίγκρο, Μακέντι, Πάτερου, Γεωργίου 1, Μπινιάρη, Καλαϊτζή 1, Γκίλλα 2, Φραγγελάκη 1, Ρουμελιώτη, Λιαπάκη, Ντάσιου 1, Μιχαηλίδου 1, Φουντή, Φελλά, Πετεινάτου.
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου 2, Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου 1, Λουκοπούλου, Μπερίκου, Πέττα 1, Μπεκρή 1, Κάσσαρη 1, Γκοτζιά 1, Κικίδου, Παπασηφάκη, Θρεψιάδου.