eSports ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Εμφατική νίκη (1-5) επί του Trivellato!

Με 5-1 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Trivellato για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος PES, πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση. Η “Ένωση” κατέκτησαν το τρίποντο και μάλιστα με ανατροπή, καθώς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ αντέδρασε και έφτασε στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 5′. Μάλιστα, το Trivellato έφτασε κοντά και σε δεύτερο τέρμα, με τον Ανδριόπουλο να πραγματοποιεί εντυπωσιακές επεμβάσεις. Η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμούς και απείλησε με κεφαλιές στο 17′ και το 22′. Τελικά, στο 33′, ο Αθανασιάδης με ωραία κίνηση βρέθηκε εκτός περιοχής και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Οι “κιτρινόμαυροι” με γρήγορο παιχνίδι συνέχισαν να “σφυροκοπούν” την αντίπαλη άμυνα και έφτασαν σε άλλα 2 γκολ με τος Rudovic και Πάτση με σέντρες-πάσες ακριβείας μέσα στην περιοχή και αμφότερα εξαιρετικά τελειώματα (1-3).

Η ΑΕΚ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στο δεύτερο ημίχρονο κρατώντας μπάλα και έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν ώστε να βρουν κάποιο γκολ που θα τους έβαζε ξανά στο παιχνίδι, γεγονός που εκμεταλλεύθηκαν οι “κιτρινόμαυροι”. Έτσι, ο Πάτσης στο 75′ έκανε το 4-1 κερδίζοντας κόντρες μέσα στην περιοχή, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Rudovic ξέφυγε στην επίθεση και αφού καθήλωσε αμυντικό και τερματοφύλακα με προσποίηση διαμόρφωσε το τελικό 5-1 υπέρ του “Δικεφάλου”.

Επόμενος αγώνας για την ΑΕΚ τη Δευτέρα (30/11, 22:40) κόντρα στους Wizarts Volos για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος PES.

Trivellato – AEK 1-5