eSports ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Έπιασε 8άδα η ΑΕΚ!

Mία ισοπαλία και μία νίκη για την ομάδα PES της ΑΕΚ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τους LEDRA Warriors, ενώ επικράτησε με 4-1 του Ηρακλή για την 23η και 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Οι «κιτρινόμαυροι», συνέχισαν την ανοδική τους πορεία και 10 αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας ανέβηκαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα play off.

Κόντρα στους LEDRA, ο Ajjour και ο Κατοτικίδης με γκολ στο 16′ και 18′ αντίστοιχα έβαλαν μπροστά στο σκορ την ΑΕΚ. Η «Ένωση» έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να σημειώσει κι άλλα τέρματα, ωστόσο κόντρα στην ροή του αγώνα, οι LEDRA μείωσαν στο 28′ σε 2-1. Η κυριαρχία της ΑΕΚ συνεχίστηκε και στο β’ ημίχρονο, όμως οι «κιτρινόμαυροι» δεν έβρισκαν δίχτυα. Έτσι, οι LEDRA ισοφάρισαν σε 2-2 στο 72′ το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.

Με αντίπαλο τον Ηρακλή, μόλις στο 3′ ο Κατοτικίδης σκόραρε από κοντά για το 1-0. Οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν στο 6′, βάζοντας δύσκολα στην ΑΕΚ. Οι παίκτες του «Δικεφάλου» βγήκαν μπροστά για το γκολ και τελικά το πέτυχαν με τον Toader στο 29′. Η ΑΕΚ βρήκε άλλα δύο γκολ, στο β’ ημίχρονο, και πάλι με τους Κατοτικίδη και Toader που διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

LEDRA Warrios – AEK 2-2