ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Έτοιμη για την πρεμιέρα!

Άλλη μία φιλική νίκη πέτυχε η ΑΕΚ που επικράτησε με 3-1 σετ της Κηφισιάς εκτός έδρας και έδειξε πανέτοιμη για την πρεμιέρα της στα σαλόνια της Volleyleague, μετά από τρία χρόνια απουσίας.

Οι “κιτρινόμαυροι” πήραν τα δύο πρώτα σετ με 29-27 και 25-21, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2 με 25-19. Στο τέταρτο σετ οι παίκτες του Νίκου Νεόφυτου προηγούνταν με 20-14 με το σετ και το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με αυτό το σκορ, λόγω έλλειψης χρόνου.

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό παιχνίδι πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό την προσεχή Δευτέρα (29/10, 19:00) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Volleyleague.

ΑΟ Κηφισιάς – ΑΕΚ 1-3
Τα σετ: 27-29, 21-25, 25-19, 14-20.
ΑΕΚ (Ν. Νεόφυτος): Μότα 10, Στοΐλοβιτς 13, Τζιουμάκας 9, Χαραλαμπίδης 5, Κανέλλος 7, Δρογκάρης 1, Γκαράς (λ), Λιόκα 5, Λάππας 3, Παπαδόπουλος 5, Μαυραγάνης 1, Κουλοχέρης 2, Μάρκου, Σωνάκης (λ).