ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Εύκολα (17-10) το πρώτο βήμα!

Με 17-10 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του ΟΦΘ στον πρώτο αγώνα των Πλέι Άουτ της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Ανδρών, στο Κολυμβητήριο του Αλίμου. Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσιάστηκαν σοβαροί και παίζοντας ωραίο πόλο, έκαναν το πρώτο βήμα για την παραμονή τους στην κορυφαία κατηγορία της ελληικής υδατοσφαίρισης.

Η μεγάλη διαφορά σημειώθηκε στη β’ περίοδο, όταν η ομάδα του Κωνσταντίνου Δάνδολου με επιμέρους σκορ 7-3 ανέβασε τη διαφορά στα 5 τέρματα (8-3). Στο δεύτερο ημίχρονο, με σοβαρότητα και μεγάλη ευστοχία στην επίθεση, ο «Δικέφαλος» κατέκτησε τη νίκη με 17-10. Πρώτοι σκόρερ για την «Ένωση» οι Βούκσεβιτς και Βέκκος που σημείωσαν από 4 γκολ.

ΑΕΚ – ΟΦΘ 17-10