ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Εύκολη νίκη επί της Αθηναϊκής!

Με το ευρύ 9-0 επικράτησε η ΑΕΚ της Αθηναϊκής Αγ. Δημητρίου για την 5η αγωνιστική του Women’s Futsal Championship. Οι «κιτρινόμαυρες» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στην Αθηναϊκή, και έφτασαν έτσι τις 4 νίκες σε 5 αγώνες.

Η ΑΕΚ μπήκε φουριόζα στο παιχνίδι και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της και προηγήθηκε με 4-0 μόλις στο ημίχρονο, με τέρματα των Πόλλου, Πλεξίδα (2) και Ματζάνα. Στο β’ ημίχρονο η ΑΕΚ συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και βρήκε 5 ακόμα γκολ, με τις Τσούνη (2), Πλεξίδα (3), και Αμούργη, διαμορφώνοντας έτσι το 9-0.

ΑΕΚ – Αθηναϊκή Αγ. Δημητρίου 9-0