ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΝΕΑ

Εύκολο απόγευμα για τις Κορασίδες

Άνετη νίκη  για τις Κορασίδες της ΑΕΚ που επικράτησαν εκτός έδρας του Αθηναϊκού ΑΣ Βύρωνα 32-17, για την 11 αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ.

Οι «κιτρινόμαυρες» ήταν καλύτερες σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης(2-4). Στη συνέχεια ανέβασε ρυθμό και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ 7-15 υπέρ της. Τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος με την «Ένωση» να πατάει φρένο και να πετυχαίνει 17 τέρματα, ενώ δέχθηκε 10, με το τελικό σκορ να είναι 17-32.

Αθηναϊκός ΑΣΒ – ΑΕΚ 17-32
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-4, 3-7, 4-10, 6-12, 7-15 (ημ.),11-18, 12-22, 14-25, 16-26, 16-30, 17-32.
Αθηναϊκός ΑΣΒ (Δημήτρης Τζουανόπουλος): Αθανασίου 2, Θεοχάρη 5, Αδαμοπούλου 1, Κραουνάκη, Μέτσιου 2, Αλποχωρίτη 1, Καλύβα, Διαμάντη 1, Λέκα, Μαρίνου 5, Δημοπούλου, Αμανατίδη.
ΑΕΚ (Γιάννης Αντάλης): Δημητριάδη, Φιλιππίδου, Ζούμα 3, Ζίλα 2, Τσαντάκη, Ζαφειροπούλου 4, Γουβιώτη, Λυτρίβη 7, Σαρκίρη 9, Βέρβερη 1, Γάσπαρη, Μετάι 4, Ρωμανού, Δρουγκίδου, Παπαναστασίου 2.
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης – Θεοδώρου . Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 5/6-2/2.