eSports ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ισόπαλη με Eleven Project

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η ΑΕΚ με τους Eleven Project στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος PES. Η “Ένωση” αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ανέτρεψε την κατάσταση και έφτασε στο 2-1, ωστόσο δέχθηκε το γκολ σε άτυχη στιγμή, με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10′. Η ΑΕΚ απάντησε στο 15′ με τον Γάσπαρη, μετά από κόρνερ που έλαβε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και σκόραρε. Ένα λεπτό πριν το ημίχρονο και πάλι ο Γάσπαρης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και “έγραψε” το 2-1. Η ΑΕΚ έχασε πολλές ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ, ωστόσο οι Eleven Project ισοφάρησαν στο 62′, με το 2-2 να μένει μέχρι το φινάλε.

Επόμενος αγώνας για την ΑΕΚ, τη Δευτέρα (16/11, 22:40) όταν και αντιμετωπίζει τον Αθηναϊκό για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος PES.

ΑΕΚ – Eleven Project 1-1