ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ισοπαλία (8-8) στη Νέα Σμύρνη

Ισόπαλη με τον Πανιώνιο αναδείχθηκε η ΑΕΚ με 8-8 για την 8η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Γυναικών, στο Κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης. Η “Ένωση” παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο κόντρα στους “κυανέρυθρους”, συνεχίζοντας την πορεία της με στόχο την είσοδο στα play off.

Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να βαδίζουν χέρι-χέρι σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε 1-1, ενώ το επιμέρους σκορ στο β’ οκτάλεπτο ήταν 2-2. Το… “σκληρό” ντέρμπι συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο, με τον Πανιώνιο να καταφέρνει να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 6-5.

Η ΑΕΚ όχι μόνο δεν το έβαλε κάτω, αλλά με τις Μπενέκου και Λούδη να “εκτελούν” από παντού πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-7. Οι γηπεδούχοι βρήκαν τελικά τη λύση, ισοφαρίζοντας σε 8-8, 47″ πριν το φινάλε, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Επόμενος αγώνας για την ΑΕΚ, το Σάββατο (10/04, 11:30) όταν και υποδέχεται τον ΑΝΟΓ για την 9η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Γυναικών.

Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΕΚ 8-8