ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ήττα (5-16) από Βουλιαγμένη

Την ήττα με 16-5 γνώρισε η ΑΕΚ από τον ΝΟ Βουλιαγμένης για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Γυναικών. Η “Ένωση” κόντρα σε μία από τις πρωτοπόρους του Πρωταθλήματος, δεν κατάφερε να κερδίσει κάποιο βαθμό, “πληρώνοντας” το πολύ κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι.

Η ΑΕΚ έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 11-1, ανεβάζοντας ρυθμούς στο β’ ημίχρονο. Η ΑΕΚ είχε για κορυφαία παίκτρια την Στρατιδάκη, με την άσσο του “Δικεφάλου” να σημειώνει τα 3 από τα 5 γκολ που πέτυχε η ομάδα. Τα άλλα δύο γκολ σημείωσαν η Ζοφώλη και η Γροζοπούλου.

Επόμενος αγώνας για την ΑΕΚ, στον Πειραιά κόντρα στον Ολυμπιακό ΣΦΠ (05/05, 20:00) για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Γυναικών.

ΑΕΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-16