ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΝΕΑ

Ήττα από τη Νέα Ιωνία για τις Νεάνιδες!

Με ήττα συνέχισε η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα νεάνιδων της ΕΣΧΑ, γνωρίζοντας την ήττα από την ομάδα της Νέας Ιωνίας με 26-18, εκτός έδρας. H AEK έμεινε στη δεύτερη θέση με 2 βαθμούς, ενώ η Νέα Ιωνία έφτασε τους τέσσερις, μοιάζοντας πλέον το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να πάρει κεφάλι στο σκορ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους δεν κατάφερε να σκοράρει, με την Νέα Ιωνία να προηγείται στο ημίχρονο με 13-6. Η ΑΕΚ προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να καλύψει την διαφορά (18-14), όμως η γηπεδούχος ομάδα βρήκε ξανά λύση και πήρε τη νίκη με 26-18.

Νέα Ιωνία – ΑΕΚ 26-18
Τα πεντάλεπτα: 2-2,5-2,6-3,8-6,9-6,13-6[ημ], 15-9,17-12,19-14,22-16,23016,26-18.
Νέα Ιωνία: [Κ.ΜΠούνας-Γ.Τσαγκαράκης], Νοροτσέα 2 [1/1 πέν], Μαριμπέλα 5, Ματζιώτου, Κοτσιώνη, Μπόζιου 2, Παππά, Γιαννοπούλου 8 [4/5 πέν], Καψάλη, Μυλωνά 1 [0/1 πέν],
Παπαδοπούλου, Παπαγιαννοπούλου, Αρκαδιανού, Αρβανίτη 2, Γιαννούλια 6.
ΑΕΚ: [Γιάννης Ανταλής], Δημητριάδη, Κίτσιου 1, Μανδαμαδιώτη, Ψαριώτη 2, Κουτροδήμου, Ζουμά, Κατσικά 1, Γάσπαρη 4, Παπαιωάννου, Λυτριβή 2, Αλβανού, Σαρκίρη 1, Ελ.Μετάι, Πατρώνη 7 [4/6].
Διαιτητές: Γερουλάνου – Καρυδάκη. Δίλεπτα 4-4. Πέναλτι 5/7-4/6.