ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ήττα για τις Γυναίκες στο Καματερό

Την ήττα με 24-21 γνώρισε εκτός έδρας η γυναικεία ομάδα Χάντμπολ της ΑΕΚ από τον ΓΑΣ Καματερού, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών. Οι «κιτρινόμαυρες» μέχρι το ημίχρονο ήταν μέσα στο παιχνίδι, αλλά στο τέλος «λύγισαν» από την ομάδα του Καματερού.

Η «Ένωση» ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι, προηγούμενη 2-6 και 8-9, με το Καματερό ωστόσο να ισοφαρίζει σε 10-10, που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, οι «κιτρινόμαυρες» δεν ήταν το ίδιο αποτελεσματικές, ενώ αντιμετώπισαν ζητήματα στην άμυνα, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα με 24-21.

ΓΑΣ Καματερού – ΑΕΚ 24-21
Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-4, 2-6, 5-7, 8-9, 10-10 (ημχ), 13-12, 15-12, 17-14, 19-16, 23-19, 24-21.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου 2, Καζάκη, Καραμάνου 6, Κόρατς, Κούρτη 7, Χριστοπούλου 3, Γεωργιάδου 4, Ψαριώτη, Ταλάντζη, Αν. Βασιλείου, Ρούσου 2, Τσαμαλή, Ανεστάκη.
ΑΕΚ (Γιάννης Ανταλής): Κοντοστέργιου, Μάγκου, Καραγιάννη 1, Φράγκα 4, Ψαριώτη, Λεβαντόφσκι 2, Μπουλάτοβιτς 3, Κατσικα 3, Γκόμες 6, Μανδά, Παύλου, Λυτρίβη, Ραντούλοβιτς, Παναγιωτίδου 2, Δρουγκίδου, Πατρώνη.
Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 1/2 – 5/5