ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Ήττα στο Παλαιό Φάληρο

Την ήττα με 6-5 γνώρισε η ΑΕΚ από το Παλαιό Φάληρο, για την 10η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Ανδρών. Η «Ένωση» αν και στα μέσα της τρίτης περιόδου βρέθηκε να προηγείται με 2 γκολ διαφορά (2-4), δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της και έμεινε με άδεια χέρια, χάνοντας επί της ουσίας τις ελπίδες της για είσοδο στην 4άδα του Ομίλου.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν με καλή άμυνα να κρατήσουν σε χαμηλά επίπεδα την επίθεση των γηπεδούχων. Το 1-1 του πρώτου οκταλέπτου, έγινε 2-3 στο τέλος του ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να χάνει ευκαιρίες και για περισσότερα τέρματα.

Στα μέσα του γ’ οκταλέπτου, η «Ένωση» έφτασε στο 2-4, όμως η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου με σερί 2-0, ισοφάρισε σε 4-4.Το σερί των γηπεδούχων έφτασε στο 3-0 (5-4) στην τελευταία περίδοο, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει εκ νέου σε 5-5. Στο τελευταίο δίλεπτο, ο ΑΟΠΦ σκόραρε, η ΑΕΚ έχασε πέναλτι και το 6-5 ήταν το τελικό σκορ.

ΑΟΠΦ – ΑΕΚ 6-5