ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Και του χρόνου στην Α1

Μεγάλη νίκη για το τμήμα Μπάσκετ με Αμαξίδιο της ΑΕΚ, που επικράτησε εκτός έδρας με 54-41 του ΠΑΣΚΑ και έτσι «σφράγισε» την παραμονή του στην κορυφαία κατηγορία του αθλήματος και για την επόμενη χρονιά. Η «Ένωση» ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έφτασε στη νίκη και έτσι παρέμεινε στην Α1.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ΑΕΚ προηγήθηκε με 17-10, ενώ πήγε στο ημίχρονο με το υπέρ της 27-20. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι στο γ’ δεκάλεπτο, ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» αντέδρασαν και έφτασαν στη νίκη με το τελικό σκορ 54-41.

Φυσικά, το «παρών» στο γήπεδο έδωσαν και φίλοι της ΑΕΚ που χειροκρότησαν και τις δύο ομάδες, ενώ μετά το τέλος του αγώνα έδωσαν συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την επίτευξη του στόχου της παραμονής.

ΠΑΣΚΑ – ΑΕΚ 41-54