ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ

Κέρδισαν τον Ολυμπιακό Κερατσινίνου οι Παίδες

Τη νίκη με 38-28 πανηγύρισε η ομάδα Παίδων του τμήματος χάντμπολ της ΑΕΚ εις βάρος του Ολυμπιακού Κερατσινίου για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματς ΕΣΧΑ. Η ομάδα του Σπύρου Μπαλωμένου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε τις δύο νίκες.

Μετά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (3-2, 6-4) οι “κιτρινόμαυροι” ανέβασαν ρυθμούς και έφτασαν να προηγούνται με 5 τέρματα στο ημίχρονο (20-15). Όμοια ήταν η κατάσταση και στο β’ ημίχρονο, με τη διαφορά να εκτοξεύεται και στα 13 γκολ (36-23), με τον “Δικέφαλο” να κατακτά τους δύο βαθμούς της νίκης με 38-28.

Κορυφαίοι για την ΑΕΚ ήταν οι Βαρδαξόπουλος και Βασιλείου που σημείωσαν από 9 τέρματα έκαστος.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα Παίδων της ΑΕΚ, το διήμερο 02-03/11 όταν και θα οριστεί το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός Κερατσινίου 38-28
Τα πεντάλεπτα
: 3-2, 6-4, 10-7, 14-10, 17-12, 20-15 (ημ.), 24-19, 26-19, 30-21, 36-23, 37-26, 38-28.
ΑΕΚ (Μπαλωμένος): Βασιλακάκης, Παπαδάτος 4, Γιαννούλης, Έγκαρχος, Βαρδαξόπουλος 9, Πολυζωγόπουλος 1, Πόντα, Τραχίλης, Πούλιας 1, Μανουσέλης 1, Ματσίρος 3, Χατζηπαυλής 7, Δικαιούλιας, Σακελλαρίου 3, Λιάκος, Βασιλείου 9.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Βελιτσιάνος): Βάος, Σπανίδης, Κουλακίδης, Παναγιωτίδης Ν. 2, Παναγιωτίδης Α. 3, Μουσούλης 3, Μεταξάς, Ζαμπεθάνης, Ρούσκας, Βρεττός 1, Δημητριάδης 1, Λαγός 9, Δημητρίου 9, Ψωμάς.