ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΝΕΑ

«Λύγισαν» οι Παίδες από το Κορωπί

Την ήττα με 24-18 γνώρισαν οι Παίδες της ΑΕΚ από τον Α.Σ. Κορωπίου Γ.Σ. Παπασιδέρη, στον δεύτερο αγώνα τους για την Τελική Φάση Παίδων.

Στο πρώτο 15λεπτο, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν κοντά στο Κορωπί (4-5), όμως η τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα πήρε διαφορά, με αποτέλεσμα να πάει στα αποδυτήρια, στο ημίχρονο, ούσα προηγούμενη με 12-8. Στο δεύτερο μέρος και πάλι οι αθλητές της ΑΕΚ πίεσαν. Μάλιστα, πέντε λεπτά πριν το τέλος η διαφορά ήταν στα δύο γκολ (15-17), αλλά εν τέλει ηττήθηκαν με 24-18.

ΑΕΚ – Α.Σ. Κορωπίου Γ.Σ. Παπασιδέρης 18-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 4-5, 5-9, 7-11, 8-12 (Ημ.), 12-13, 13-15, 14-16, 15-17, 17-20, 18-24.
ΑΕΚ (Δημήτρης Στραβομύτης): Κοτζιάς, Σφακιωτάκης 1, Βούλγαρης 5, Ραράκος 1, Ρούτσιας 3, Βρεττός 2, Πολυμέρης, Παπαευθυμίου, Σεβαστάκης, Μπιτζής, Σουρμελίδης 3, Ξυπνητός 3, Κωνσταντόπουλος.
Α.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ Γ.Σ. ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα Οραγκάν): Πανουργιάς, Γιάντσα 6, Σκουρλής 5, Καραγιάννης 7, Τάτσης 1, Καμαρινόπουλος, Παπαδόπουλος 4, Βαγγέλης, Ρισσάκης, Κιούσης 1, Παπακώστας Γ., Ανορτσί, Παπακώστας Σ..
Διαιτητές: Αγγελίδης-Βιολιτζής. Δίλεπτα: 2-6. Πέναλτι: 3/3-2/2.