eSports ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μεγάλες νίκες επί Αθηναϊκού και Ιωνικού

Σημαντικές νίκες για την ομάδα PES της ΑΕΚ που επικράτησε με 3-1 του Αθηναϊκού και 3-2 του Ιωνικού για την 23η και 24η αγωνιστική της Greek League HFP Season 4 αντίστοιχα. Το… εξάποντο διατήρησε την ΑΕΚ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, 1 βαθμό μπροστά από τον Παναθηναϊκό, ενώ παράλληλα έβγαλε ένα δύσκολο πρόγραμμα αγώνων.

Με αντίπαλο τον Αθηναϊκό, έλαμψε το άστρο του Yildiz, ο οποίος με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο έδωσε μεγάλη «αέρα» στην ΑΕΚ. Ο Πριόβολος ήταν αυτός που πρόσθεσε το όνομά του στους σκόρερς, με την αντίπαλη ομάδα απλώς να μειώνει σε 1-3 λίγο πριν το φινάλε.

Στο ντέρμπι με τον Ιωνικό, ο Πριόβολος στο 11′ έκανε το 1-0, ενώ στο 19′ ο Νιέρης σημείωσε το 2-0. Οι Νικαιώτες έφεραν το ματς στα ίσια με γκολ στο 20′ και το 45′. Με την έναρξη του β’ μέρους ο Νιέρης έκανε το 3-2, με τα εναπομείναντα λεπτά να είναι ένα πραγματικό ντέρμπι, αλλά με την «Ένωση» να διατηρεί το υπέρ της σκορ.

Τη Δευτέρα (11/04) η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τους Πανηλειακό (22:00) και Ακράτητο (22:40) για την 25η και 26η αγωνιστική. Και τους δύο αγώνες μπορείτε να τους δείτε στο AEK A.C. TV.

Αθηναϊκός – ΑΕΚ 1-3