ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μεγάλη επιτυχία το “7ο Γιώργος Τρανόπουλος”!

Κέρδισε τις εντυπώσεις η διοργάνωση του ποδηλατικού τμήματος της ΑΕΚ, το “7ο Criterium Γιώργος Τρανόπουλος” που διεξήχθη την Κυριακή (08/03) στο Σχοινιά. 246 αθλητές και αθλήτριες από 33 σωματεία πανελληνίως έτρεξαν τη διαδρομή και τίμησαν τον αλησμόνητο έφορο του ιστορικού τμήματος του Συλλόγου.

Φυσικά, οι αθλητές της ΑΕΚ έδωσαν το δικό τους αγώνα και κατάφεραν να κατακτήσουν μετάλλια δίνοντας το δικό τους χρώμα στη διοργάνωση.

Συγκεκριμένα, η αποστολή του “Δικεφάλου” κατέκτησε 5 μετάλλια, με τις πρώτες 6 θέσεις κάθε κατηγορίας να λαμβάνουν μετάλλιο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕΚ:
Άνδρες: Γιώργος Λιανός-23ος.
Γυναίκες: Ανδριάνα Στεργίου-4η.
Μάστερ Α’: Τάσος Παπαποστόλου-2ος.
Μάστερ Β’: Τάσος Καβαλιεράτος-6ος, Βασίλης Σουχλέρης-12ος, Διονύσης Πλατσάκης-14ος.
Μάστερ Γ’: Ανδρέας Γεωργόπουλος-7ος, Κωνσταντίνος Κατσιλιέρης-8ος, Βασίλης Τριανταφυλλίδης-11ος, Λάμπρος Ζενέτος-Δεν τερμάτισε.
Μάστερ Δ’: Δαμιανός Ποτζετάγιας-3ος.
Νέοι Άνδρες: Χρήστος Σκυλοδήμος-13ος.
Έφηβοι: Γιώργος Ανδρεάδης-16ος, Γιώργος Πνευματικός-Δεν τερμάτισε.
Παμπαίδες: Αλέξανδρος Θεοδωρίδης-3ος, Χρήστος Καρακώστας-13ος, Ευστράτιος Μανωλίδης-14ος, Ανδρέας Κυριάζογλου-33ος.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα όλων των αθλητών μπορείτε να τα δείτε από εδώ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα, σημαντικές επιτυχίες είχε το ποδηλατικό τμήμα και σε άλλους αγώνες που έτρεξε.

Συγκεκριμένα, το Σάββατο (07/03) οι “κιτρινόμαυροι” ποδηλάτες έτρεξαν στον αγώνα ατομικής χρονομέτρησης του Ζευς ΠΟ στο Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.

Η ΑΕΚ κατέκτησε 8 μετάλλια συνεχίζοντας την εξαιρετική της πορεία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παμπαίδες: Αλέξανδρος Θεοδωρίδης-3ος, Χρήστος Καρακώστας-6ος, Ευστράτιος Μανωλίδης-27ος
Μίνι Μεγάλα: Σωτηρία Βασιλείου-4η, Ιωάννης Τριανταφυλλίδης-6ος, Αιμίλιος Καβαλιεράτος-11ος, Δημήτρης Παπαποστόλου-17ος, Ιωάννης Μυλώβας-21ος, Άγγελος-Αναστάσιος Κωνσταντόπουλος-31ος, Νίκος Δρακούλης-33ος, Βαγγέλης Μαυράκης-Δεν τερμάτισε.
Μίνι Μικρά: Κωνσταντίνος Παπαποστόλου-3ος, Ιάσονας Γιαλαμάς-4ος, Κωνσταντίνος Παπίτσης-5ος.

Τέλος, το δικό του θρίαμβο σημείωσε ο Ιάσονας Μαντάς, στο Κιλκίς όπου έτρεξε σε 2 διασυλλογικούς αγώνες. Ο αθλητής της κατηγορίας Παίδων τηςς ΑΕΚ, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στους δύο αγώνες, βάφοντας… “κιτρινόμαυρο” και το Κιλκίς.

Τις αποστολές της ΑΕΚ συνόδεψαν όπως πάντα, οι προπονητές της ΑΕΚ, Παναγιώτης Σκυλοδήμος και Κωνσταντίνος Παπουτσάς, και ο έφορος του τμήματος, Παναγιώτης Γρούβας.