ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μεγάλη νίκη στη Σαλαμίνα και πάλι πρώτη!

Σπουδαία νίκη για την ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ που πέρασε από τη Σαλαμίνα με σκορ 6-4 κόντρα στην τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Η «Ένωση» τα έδωσαν όλα κόντρα σε μία ισχυρή ομάδα, ιδίως στην έδρα της, και κατέκτησε το τρίποντο με το οποίο επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, 2 στροφές πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας. Η ΑΕΚ έχει να δώσει ακόμα ένα παιχνίδι, εντός έδρας με τον Ερμή Ζωγράφου, καθώς την τελευταία αγωνιστική θα πάρει τους 3 βαθμούς άνευ αγώνος, καθώς η Λαμία έχει αποσυρθεί.

Στο γεμάτο από κόσμο κλειστό της Σαλαμίνας, η ΑΕΚ προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Ντάντη, αλλά τρία λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκε. Ο Ταρνανίδης διπλασίασε τα τέρματα της «Ένωσης» στο 7’, ωστόσο τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου έγινε το 2-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, η Σαλαμίνα ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 22’, αλλά ο Ντάτης στο 27’ ισοφάρισε και ο Τροβάτο στο 33’ έβαλε την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ. Η Σαλαμίνα πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, ισοφάρισε σε 4-4, αλλά η ΑΕΚ στο 38’ πέτυχε γκολ. Ο Φίτο σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της Σαλαμίνας και η ΑΕΚ βρέθηκε ξανά σε θέση οδηγού. Η Σαλαμίνα επέλεξε να παίξει με παίκτη παραπάνω στο τελευταίο λεπτό και χωρίς τερματοφύλακα. Η «Ένωση» το εκμεταλλεύτηκε και ο Ντάτης δύο δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 6-4.

ΓΣ Σαλαμίνας – ΑΕΚ 4-6