ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μεγάλη νίκη της ΑΕΚ στην Ελευσίνα!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η ΑΕΚ το ντέρμπι κορυφής με τον Πήγασο Θριασίου, περνώντας με 6-0 από την Ελευσίνα, για την 5η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ποδοσφαίρου Γυναικών. Η ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα, κυριάρχησε στο γήπεδο και πήρε το τρίποντο, επεκτείνοντας το νικηφόρο σερί της στο «5Χ5».

Μόλις στο 12′ η Βασιλακοπούλου άνοιξε το σκορ, ενώ ακολούθησαν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες από τις «κιτρινόμαυρες». Με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, η ΑΕΚ σκόραρε με τις Μπούτλα και Στεφάτου, για το 3-0 του πρώτου μέρους.

Στο 54′ η Νίκα έκανε το 4-0, ενώ στη συνέχεια πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα (5-0), με την Μπαλντίδη να διαμορφώνει το τελικό 6-0.

Πήγασος Θριασίου – ΑΕΚ 0-6