eSports ΝΕΑ

Νίκη επί του Αθηναϊκού

4 βαθμούς κατέκτησε η ομάδα PES της ΑΕΚ το βράδυ της Δευτέρας, επικρατώντας με 2-0 του Αθηναϊκού, ενώ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου για την 29η και 30η αγωνιστική αντίστοιχα.

Ο αγώνας κόντρα στον Αθηναϊκό ήταν πραγματικό ντέρμπι με εκατέρωθεν φάσεις. Το γκολ του Λαμπράκη στο 43′, έβαλε μπροστά την ΑΕΚ. Το β’ μέρος ήταν όμοιο, με πολλές ευκαιρίες και πολύ καλές επεμβάσεις από τους τερματοφύλακες. Στο 84′, ο Λαμπράκης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο δεύτερο παιχνίδι, μόλις στο 3′ ο Λαμπράκης σκόραρε για το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ. Οι δύο ομάδες κυνήγησαν το γκολ, όμως τόσο οι καλές άμυνες, όσο και η αστοχία διατήρησε το 1-0 έως το ημίχρονο. Στο β’ ημίχρονο, η ΑΕΚ πίεσε για το δεύτερο γκολ, χωρίς επιτυχία και έτσι ένα λάθος στο 70′, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Παραλιμνίου να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΚ – Αθηναϊκός 2-0