eSports ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Νίκη επί του Ηρακλή

Μία νίκη και μία ήττα σημείωσε η ομάδα PES της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 3-1 του Ηρακλή για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος HFP, ενώ ηττήθηκε με 2-1 από τον Ιωνικό για την 8η αγωνιστική.

Κόντρα στον Γηραίο, η «Ένωση» μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με τέρματα των Κοτίδη, Λαμπράκη και Camero προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο. Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα, ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ.

Κόντρα στον Ιωνικό, οι Νικαιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4′. Η ΑΕΚ απάντησε άμεσα με τον Κατοτικίδη στο 16′, ενώ 1 λεπτό αργότερα χάθηκε τεράστια ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα. Οι «κιτρινόμαυροι» συνέχισαν να πιέζουν για το γκολ, ωστόσο κόντρα στην ροή του αγώνα, ο Ιωνικός σκόραρε στο 53′. Παρά τις πολλές και καλές προσπάθειες, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ηρακλής – ΑΕΚ 1-3