ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Νικητής στην Ανάβαση Μερκουρίου ο Κατσιλιέρης!

Στην Ανάβαση Μερκουρίου που διοργάνωσε η ΠΕΠΑ (Ποδηλατική Ένωση Παλαίμαχων Αθλητών & Ερασιτεχνών) συμμετείχε την Κυριακή (10/11) το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ. Τα “κιτρινόμαυρα” ποδήλατα εκπροσωπήθηκαν από δύο ποδηλάτες και συγκεκριμένα τους Αλέξη Αθανασόπουλο και Κώστα Κατσιλιέρη που αγωνίστηκαν στη Μάστερ Β’ και Μάστερ Γ’ κατηγορία αντίστοιχα, με τον δεύτερο να θριαμβεύει.

Ο Κώστας Κατσιλιέρης με εντυπωσιακή κούρσα στον αγώνα χρονομέτρου συνολικής απόστασης 4,95 χλμ. τερμάτισε πρώτος κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο και κρατώντας ψηλά τη σημαία του Συλλόγου. Πρόκειται για ακόμα ένα χρυσό μετάλλιο από τα πολλά που χάρισε τη φετινή αγωνιστική περίοδο ο Κατσιλιέρης στην ΑΕΚ.

Το βάθρο άγγιξε και ο Αθανασόπουλος, που τερμάτισε στην 4η θέση πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, παρά τον εν γένει άσχημο καιρό.

Στο πλευρό των αθλητών μας ήταν ο προπονητής, Χρήστος Σκυλοδήμος, και ο έφορος, Παναγιώτης Γρούβας.