ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Πεντάσφαιρη» ΑΕΚ απέναντι στις Σειρήνες Γρεβενών!

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 5-0 των Σειρήνων Γρεβενών, στα Σούρμενα, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Women’s FootballLeague.

Οι «κιτρινόμαυρες» ήταν καταιγιστικές από το πρώτο ημίχρονο και έδειξαν την ποιότητά τους. Η αρχηγός της ομάδας, Κόλλια άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, ενώ η Στεφάτου, η οποία επέστρεψε πριν λίγο καιρό στην ΑΕΚ, διπλασίασε τα τέρματα του «Δικεφάλου» στο 26’. Η Τριβυζάκη στο 45’ έκανε το 3-0 για την «Ένωση». Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιρίστριες του Νίκου Κωτσοβού συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό. Η Τζουτζουράκη πέτυχε το τέταρτο γκολ της ΑΕΚ στο 53’, ενώ η Νίκα έκανε διαμόρφωσε το τελικό 5-0 στο 84’, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα. Πλέον, όλοι επικεντρώνονται στο επόμενο παιχνίδι, το οποίο είναι με τον Αστέρα Τρίπολης, εντός έδρας.