ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ψυχωμένη εμφάνιση και… 1-0 την Αθήνα ‘90!

Σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα, η ΑΕΚ επικράτησε με 5-3 της Αθήνας ’90 στον πρώτο Ημιτελικό της Futsal Super League και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης στους Τελικούς του Πρωταθλήματος. Η «Ένωση» αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές στο πρώτο μέρος, κατάφερε να το φέρει στα ίσια ισάριθμες φορές στο ημίχρονο. Με ωραίο ποδόσφαιρο και πίεση σε όλο το γήπεδο, οι «κιτρινόμαυροι» στο β’ ημίχρονο έφτασαν ακόμα και στο 5-2, με το τελικό σκορ να είναι το 5-3.

Ο Βιτίνιο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου καθώς αυτός σκόραρε και τα δύο γκολ της ΑΕΚ. Μάλιστα, με το σκορ στο 1-2, οι φιλοξενούμενοι έχασαν 10μετρο.

Στο β’ ημίχρονο, ο Παπακώστας με ωραίο τελείωμα και ο Ουέσλει με πέναλτι έφεραν το ματς στο 4-2, ενώ ο Γούσης στο 39′ σημείωσε το 5-2. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 5-3 στην εκπνοή.

ΑΕΚ – Αθήνα ’90 5-3