ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

“Άλωσε” την Καλλιθέα!

Άλλη μία νίκη πήρε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας που επιβλήθηκε με 6-3 εκτός έδρας της Καλλιθέας και έφτασε τις 9 νίκες σε 11 αναμετρήσεις (9-1-1 ρεκόρ). Έτσι, οι «κιτρινόμαυροι» επανήλθαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο τέλος του πρώτου γύρο, περιμένοντας τον αγώνα του Παναθηναϊκού.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το είχε σημαδέψει τρεις (!) φορές τα δοκάρια! Σαν να μην έφτανε αυτό, η Καλλιθέα άνοιξε το σκορ, βάζοντας δύσκολα στην “Ένωση”. Λίγα λεπτά μετά, ο Δελλαπόρτας βρήκε δίχτυα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια, όχι όμως για πολύ.

Με γρήγορη επίθεση, οι γηπεδούχοι νίκησαν τον Θεοφίλου και έκαναν το 2-1. Οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα δεν το έβαλαν κάτω και όχι μόνο ισοφάρισαν άμεσα σε 2-2 με τον Μάντη, αλλά πήραν μέσα σε ένα λεπτό το προβάδισμα με γκολ του πρώτου σκόρερ μας, Θανασάι (2-3). Το 2-3 ήταν μάλιστα και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ταρνανίδης μετά από ωραίο συνδυασμό έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην ομάδα μας. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν 6μετρο πέναλτι, το οποίο σήκωσε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς ΑΕΚ, αλλά ο Μπελτσίδης “είπε” όχι. Σε εκείνο το σημείο ανέλαβε δράση ο… killer Θανασάι που με άλλα δύο τέρματα έκανε χατ τρίκ και “έγραψε” το 6-2. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 6-3, το οποίο και ήταν το τελικό σκορ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα ποδοσφαίρου σάλας, την Πέμπτη (29/11) στις 21:45 κόντρα στη Σαλαμίνα στο κλειστό του Καματερού.

Καλλιθέα – ΑΕΚ 3-6
Σκόρερς: Δελλαπόρτας, Μάντης, Θανασάι (3), Ταρνανίδης.