ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΝΕΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

“Ασημένιος” ο Παπαποστόλου στην Κάρυστο!

Με ένα μετάλλιο επέστρεψε από την Κάρυστο η αποστολή του ποδηλατικού τμήματος της ΑΕΚ, που αγωνίστηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας το τριήμερο 10-12/07.

Ο Τάσος Παπαποστόλου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Μάστερς με χρόνο 1:10:57, χάνοντας για λίγα δευτερόλεπτα την κορυφή. Στην ίδια κατηγορία, ο Γιάννης Νανούρης κατέλαβε την 30η θέση, ενώ άτυχος στάθηκε ο Τάσος Καβαλιεράτος, που αναγκάστηκε να εγκαταλείψει λόγω βλάβης του ποδηλάτου.

Στους Άνδρες, ο Χάρης Καστραντάς πλασαρίστηκε στην 6η θέση, λόγω προβλήματος με το λάστιχο στον τελευταίο γύρο, που του στέρησε έτσι το μετάλλιο.

Τέλος, στους Παίδες, ο Ιάσονας Μαντάς τερμάτισε 5ος, ενώ απώλεσε μία θέση στο τελευταίο σπριντ. Ωστόσο, ο νεαρός αθλητής του “Δικεφάλου” ήταν ο πρώτος από τους αθλητές της Αττικής και πρώτος από τους πρωτοετείς παίδες.

Την αποστολή της ΑΕΚ συνόδευαν ο προπονητής, Γιώργος Κατσέλης, και ο Team Manager, Παναγιώτης Γρούβας.