ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

“Ασημένιος” πανελληνιονίκης ο Μαδέσης!

Το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία του απλού παίδων κατέκτησε ο Αλέξανδρος Μαδέσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο (04-05/05) στο δημοτικό γυμναστήριο Φλώρινας. Στον συναρπαστικό τελικό που χάρισε θέαμα και σασπένς, ο αθλητής της ακαδημίας επιστραπέζιας αντισφαίρισης της ΑΕΚ, ηττήθηκε μετά από πολλές διακυμάνσεις από τον Σωκράτη Γιαννούτσο του Γ.Α.Ο. Πειραιά με σκορ 3-2 (08-11, 11-09, 11-08, 04-11, 11-08).

Στην πορεία του μέχρι τον τελικό ο Μαδέσης πρώτευσε στο 2ο γκρουπ νικώντας με 3-1 σετ τον Σωτήρη Σαπάκο και με 3-0 τον Αλέξη Αλεξόπουλο. Μπήκε χωρίς αγώνα στα προημιτελικά, εκεί κατέβαλλε τον Γιώργο Κατσαπρακάκη με 3-0 σετ και μετά τον Αλέξανδρο Μαργαρίτη με 3-1.

Ο νεαρός αθλητής κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο σττην κατηγορία του διπλού παίδων με συμπαίκτη τον Αλεσσάντρο Φέλτσερ του Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων.