eSports ΝΕΑ

“Κόλλησε” στο 90′

Άτυχη για ακόμα μια φορά στάθηκε η ομάδα PES της ΑΕΚ, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Agrina CY για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, ενώ κρατούσε τη νίκη μέχρι το 90′. Οι “κιτρινόμαυροι” παράλληλα κατέκτησαν άνευ αγώνος τη νίκη και τους 3 βαθμούς με αντίπαλο τον Zeus που αποχώρησε από τη διοργάνωση, για την 5η αγωνιστική.

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και απείλησε από τα πρώτα λεπτά. Το γκολ δεν άργησε να έρθει και στο 13′ ο Yalman άνοιξε το σκορ. Η ομάδα του Δημήτρη Πάτση είχε την πρωτοκαθεδρία των κινήσεων, απειλούσε συνεχώς, ωστόσο δεν κατάφερνε να φτάσει στο δεύτερο γκολ. Έτσι κύλησε και το β’ ημίχρονο, έως το 90′. Εκεί, μετά από ένα κενό της άμυνας οι Κύπριοι βρήκαν την ευκαιρία και ισοφάρισαν σε 1-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Αgrina CY – AEK 1-1