ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Σαρωτική ΑΕΚ, 10-0 τα Χανιά!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 10-0 του ΑΟ Χανιά για την 2η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Η ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο και έφτασε με άνεση στη νίκη, σημειώνοντας μάλιστα 10 τέρματα, εν μέσω αποθέωσης από το φίλαθλο κοινό που βρέθηκε στο «Γ. Παθιακάκης».

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με την Μπούτλα στο 10′, ενώ τρία λεπτά αργότερα η Στεφάτου σημείωσε το 2-0. Πριν τελειώσει το ημίχρονο η «Ένωση» σημείωσε ακόμα 4 γκολ, με τις Βασιλακοπούλου, Μπαλντίδη (2) και Νίκα.

Όμοια ήταν η εικόνα και στο β’ μέρος με τις «κιτρινόμαυρες» να παίζουν πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και να κατακτούν τελικώς το τρίποντο με 10-0.

ΑΕΚ – ΑΟ Χανιά 10-0