ΝΕΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Σκληρή» ήττα από ΠΑΟΚ στο τέλος του Α’ Γύρου

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον ΠΑΟΚ η ανδρική ομάδα Πόλο της ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε με 13-7 στο Κολυμβητήριο του Αλίμου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Α1 Εθνικής Κατηγορίας. Οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι θετικό από το παιχνίδι, καθώς έμειναν πίσω στο σκορ από νωρίς, χωρίς να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης. Η τρίτη περίοδος αποδείχθηκε καθοριστική, με τους παίκτες του Νίκου Βενετόπουλου να μένουν χωρίς γκολ.

Το πρώτο μέρος ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι για γερά νεύρα. Η ΑΕΚ δεν μπορούσε να εκμεταλλευτεί τις επιθέσεις της σε απόλυτο βαθμό, με τον ΠΑΟΚ να «χτυπά» στις αδυναμίες της άμυνας, παίρνοντας το προβάδισμα με 8-6 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο γ’ οκτάλεπτο, η ΑΕΚ έπεσε πάνω στην πολύ καλή άμυνα των φιλοξενούμενων, γεγονός που έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Θεσσαλονίκης να ξεφύγει στο σκορ με 6-11. Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να αντιδράσει στην τελευταία περίοδο, μένοντας από δυνάμεις, γνωρίζοντας τελικώς την ήττα με 7-13.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 7-13